Курси валют НБУ на 16.12.2025:

USD 1 USD
42.2451 грн
EUR 1 EUR
49.6549 грн
PLN 1 PLN
11.7615 грн
хмарно

-0°C

Краматорськ

Хмарно
Вологість: 90%
Вітер: П-2 м/c
Вiвторок
Хмарно
-0°C ... 1°C
Среда
Хмарно
-0°C ... 4°C
Четвер
Хмарно
-0°C ... 4°C

У Краматорську з’явиться ще один пам’ятник відомому дисиденту Василю Стусу

Рейтинг користувача: 3 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Пам'ятник українському поету та митцю Василю Стусу встановлюють біля Краматорського економіко-гуманітарного ліцею № 8, який носить його ім'я.

Сьогодні там почали встановлювати камінь, на якому згодом з'явиться барельєф із зображенням поета та його віршами. Відео з встановлення каменя опублікував Володимир Сергієнко.

«Це буде присвята Василю Стусу», — зазначив автор відео.

Відкриють пам'ятний знак 1 вересня. Початок о 10.00.

Нагадаємо, у липні скульптурна композиція, присвячена пам’яті видатного українського митця та дисидента, з’явилася у Краматорську на перетині вулиць Дружби та Стуса.

Зазначимо, Василь Стус народився на Вінниччині, але дитинство і юність його минули на Донеччині. Навчався Стус у Донецькому педагогічному інституті, трохи вчителював на Кіровоградщині, потім пішов до армії. Під час навчання і служби став писати вірші.

Стус разом з однодумцями виступав проти політичних репресій та засуджував арешти української інтелігенції.

Перший арешт Стуса відбувся у січні 1972 року. Впродовж майже 9 місяців поет перебував у слідчому ізоляторі. Покарання відбував у мордовських і магаданських таборах. Більшість віршів, що Стус писав у таборі, вилучалася і знищувалась, лише деякі потрапили на волю через листи до дружини.

У 1980 був знову заарештований, визнаний особливо небезпечним рецидивістом і у вересні засуджений на 10 років примусових робіт і 5 років заслання. Покарання відбував у таборі особливо суворого режиму у селі Кучино Чусовського району Пермської області.

Загинув Василь Стус у ніч з 3 на 4 вересня 1985 року, в карцері. Офіційна версія смерті поета — зупинка серця. Василь Стус був похований спочатку на табірному кладовищі і лише у 1989 році був перепохований на Байковому кладовищі Києва.

Джерело: ІА «Вчасно» 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал, щоб знати найважливіші новини першими. Також Ви можете стежити за останніми подіями міста та регіону на нашій сторінці у Facebook.

Коментарі

-50 Blabla 26.08.2021, 19:29
Огласите стоимость данного булыжника))
+82 Віктор 26.08.2021, 21:18
"Булижники" стоять на мокшанії, і ті зроблені з лайна.
-4 Juliya 31.08.2021, 12:32
Щаз патриоты взовьются...А вообще так интересно все в стране...Постягивали с постаментов памятники совесткого преиода, теперь тащат современные на их место...Культура аж прет...Искусство в большом долгу...
-74 45ty54 26.08.2021, 19:54
слава уКРАИНЕ!!!
+70 Андрей Бузыкин 26.08.2021, 20:11
Флагштока им показалось мало - теперь это. Добить окончательно хотят нашу Вату!
+62 Анат 27.08.2021, 09:35
Такие новости для ваты -это как брошенная кость для стаи собак: визг, лай и агрессия.
-142 Сергей 26.08.2021, 21:25
ПОРА МОНЕТЫ ЧЕКАНИТЬ А ВЫ ВСЕ КАМНИ И КАМНИ. .
-36 Сидор 26.08.2021, 22:01
страна превращается в какой - то погост: на каждом шагу церкви, кресты, памятники, стелы, мемориалы, барельефы...
-43 Passenger tramway 27.08.2021, 08:44
Как кладбище, но зато с флагштоками
+49 Виктор Овичь 27.08.2021, 11:49
Сад Бернацкого, парк Пушкина, ледовая арена, центральная площадь, сухой фонтан, бассейн, футбольный поля, теннисные корты... - это всё к чему относится? К церквам, крестам или барельефом? Уточните пожалуйста, а то я лично затрудняюсь :oops:
+76 hohol 26.08.2021, 23:08
А про медведчука ні слова.
-36 Vadzim 27.08.2021, 05:19
Сергиенко, уже давно мозгом тронулся. Весь город, каким то дерьмом обставил, с претензией на оригинальность...
-40 Passenger tramway 27.08.2021, 08:42
Уже очень давно причём
+47 Анат 27.08.2021, 09:39
Объявился знаток и эксперт по дерьму! Премия Дарвина ждет победителя!
-44 Yuriy Sergeevich 27.08.2021, 07:12
Где Стус, а где Краматорск?
Зачем? Что за бред?
+41 Анат 27.08.2021, 11:17
В каждую новость вы непременно должны вбросить кусок каки. Как у вас со здоровьем?
+38 Виктор Овичь 27.08.2021, 11:45
Где Ленин, а где Краматорск?
И Когда сносили памятник упырю такой вой стоял как будто он Краматорск весь своими руками построил!
-36 Николай Реутов 30.08.2021, 10:57
Виктор Овичь - и таки чем вы отличаетесь от ленинцев?
-39 Максим Бескровный 31.08.2021, 02:21
Ну Ленин то Донбасс Украине подарил, наличие его памятников понять можно. А Стус что тут делает?
-41 Passenger tramway 27.08.2021, 08:42
Кому он видомый? Улицу назвали именем непонятно кого, теперь ещё памятники :o
+37 Анат 27.08.2021, 11:19
Вы хоть одну книгу в своей жизни прочитали, кроме букваря?
+28 Анат 27.08.2021, 11:23
Я доволен, что в моём городе, где одна из улиц носит имя моего близкого родственника, есть улица В.Стуса.
+41 Виктор Овичь 27.08.2021, 11:43
Ну да, малограмотным и Пушкин и Шевченко неизвестные личности! :D
Вы б в библиотеку что ли сходили там ещё столько серых личностей найдете! ;-)
+38 Одесский Шашлычник 27.08.2021, 10:21
и снова: Взвейтесь кострами, ватные ..опы !!!
-42 Иветта Изольдовна ТЕР-бан 27.08.2021, 13:36
жаль,что снесли памятники ленину, заменили бы только буквы В.И. Стус дешево и сердито, все равно никто не знает, ни того, ни другого лениноманию перенесли в стусоманию, да не другие вы, не другие, все те же, а чуть позже начнется стусаликвидация, вечная веселуха.
+63 qet 27.08.2021, 15:12
Иветта, вообще то Василий Семенович Стус (В. С. Стус)
-36 Vadzim 28.08.2021, 06:27
Каждому дому, по бюсту Стуса !!!
-25 Vadzim 28.08.2021, 06:33
Статья на украинском, а комменты на русском. Аполитично рассуждаете, товарищи! Ну, хотя бы, кто нибудь, знает пару строк, из его виршей, без гуугла?