Элма сервис
Галис

Поиск по сайту

Мой стоматолог
Металосклад вакула
экодом
альфа мебель2
копычко
перлина
Фюрлендер
кикбоксинг
 
Общая лента Новости в FaceBook
Главная Новости Новости Краматорска Нові правила захоронення: краматорці чекатимуть кілька тижнів, щоб поховати померлого

Нові правила захоронення: краматорці чекатимуть кілька тижнів, щоб поховати померлого

 

 

 

 

 

 

 

 

З 15 березня українці не зможуть вільно поховати людину, яка померла навіть удома власною смертю. Так звані "правки Лозового" до Кримінального кодексу передбачають, що без довідки з суду поховання буде просто неможливим, - пише 24 канал.

Чому та кому вигідне законодавство, яке не працює на практиці? Яким чином зміни можуть призвести до справжнього колапсу, коли тіла не зможуть ховати тижнями? Чи є спосіб врегулювання нових правил захоронення?

Відповіді давали експерти на прес-конференції в агенції Голос.ua

Як зміниться процедура захоронення?

Раніше, якщо помирала людина, на місце виїжджала швидка медична допомога і слідчо-оперативна група. Лікар констатував смерть, а слідчий відкривав карне провадження і відправляв тіло у морг з постановою на проведення судово-медичної експертизи. Без постанови морг не може прийняти тіло.

З 15 березня слідчому заборонять призначати експертизу, натомість зобов'яжуть звертатися за дозволом на проведення експертизи до суду. Рішення чекатимуть не менше 72 годин. Відтак виникнуть серйозні проблеми з оперативністю судових установ.


Екс-замголови головного слідчого управління МВС України Григорій Мамка

Як повідомляє екс-замголови головного слідчого управління МВС України Григорій Мамка, зміни до Кримінального кодексу Верховна Рада прийняла ще 6 жовтня 2017-го. З 15 березня вони набудуть чинності.

Що робити з трупом? Ніхто не розуміє, де він лежатиме. У домашніх умовах утримувати неможливо. Без рішення суду морги не прийматимуть тіло для проведення розтину і першочергової судово-медичної експертизи. Якою б смертю не померла людина: природньою чи насильницькою. Якщо людину вбили, взагалі завал: доки чекатимемо дозвіл на експертизу, втрачатимемо докази. Думаю, що отримаємо великий шквал скарг родичів, які будуть ображенні неприйманням тіл до моргів,
– сказав Мамка.

Для чого вносили зміни до Кримінального кодексу?

Нардеп Лозовий вніс правки, щоб ускладнити слідство та полегшити життя собі й іншим корупціонерам, вважає експерт з соціальних питань Андрій Павловський.

"Ні мертвим, ні живим парламент нічого доброго не дає. Повністю абсурдні правки Лозового вдарять по всіх громадянах України. Вони ускладнять процедуру поховання й призведуть до перевантаження роботи судів. І так по коридорах не проштовхнутись. Таких випадків буде тисячами по країні. Судді вже в паніці, бо уявляють, що почнеться через дев'ять днів" – додає експерт.

До чого це може призвести?

Родичі чекатимуть по декілька тижнів, щоб поховати померлого, припускає Павловський. Окрім того, він переконаний, що хабарництво зросте.

За поховання людей згідно з чинним законодавством має виплачуватись соціальна допомога. Її отримання теж затримуватиметься. Поправки несуть велику корупційну загрозу. Щоб прискорити поховання, люди даватимуть хабарі суддям, експертам, патологоанатомам. Відкривається широка корупційна нива, на якій коситимуть бабло дуже довго і продуктивно,
– пояснює експерт.

"Якийсь механізм придумають. Можливо, підставою для прийняття в морг стане дослідження замість експертизи. Але може виникнути серйозний колапс", – вважає Мамка.

Натомість юрист Олександр Климчук вважає, що тіло за будь-якої умови відправлятимуть в морг. Проте до розтину приступатимуть значно пізніше.


Юрист Олександр Климчук

І що робити в цей термін? Не думаю, що труп лежатиме вдома. Я на це надіюсь. Його мають повезти в морг. Але там не зможуть приступити до розтину, поки не отримають ухвалу суду. Тому морги будуть переповненні,
– коментує юрист.

Як зарадити ситуації?

Поданий за ініціативи Нацполіції, Кабміну і групи нардепів законопроект може вирівняти ситуацію в законодавчому полі, переконує Мамка. Верховна Рада працює 13 і 14 березня. Але можливі тривалі дебати….

Нацполіція підняла це питання тиждень тому і внесла законопроект про зміни змін. Закони, які приймаються у Верховній Раді, не проходять належної експертизи в правових комітетах. Тому і відбувається прийняття суперечностей, які стають законами. Такий дисбаланс в законодавстві, – стверджує екс-замголови МВС України.

"Погано працює правовий комітет, який має ці питання контролювати. А експертні організації, які виносять висновки щодо законопроектів і говорять про прорахунки, ніхто не слухає. Крім того, день роботи Верховної Ради дорогий. Почнуться дебати. На темі захоронення піаритимуться. Буде політичний базар. Тому прогнози не обнадійливі", – зазначає юрист.


Експерт з соціальних питань Андрій Павловський

А Павловський вважає, що парламент повністю себе дискредитував, адже законопроекти з кожним днем погіршують ситуацію в країні.

Мало того, що Верховна Рада отруює життя живим, вона добралась і до мертвих,
– обурюється експерт.

Транспортування померлого до моргу обов'язкове?

Павловський переконаний, що не у всіх випадках померлого везли до моргу. Якщо людина похилого віку довго хворіла і померла вдома, то лікар видавав довідку про відсутність ознак насильницької смерті. А на наступний день тіло могли ховати. Тепер треба чекати дозволу тижнями.

На думку Климчука, судово-медична експертиза не проводилася лише тоді, коли родичі були проти розтину. Але в 99% випадках її таки здійснювали.

За словами Мамки, навіть ця процедура вже не діятиме.

"За законом тільки слідчий і прокурор має право видати документи, в тому числі і дозвіл на захоронення. Проведення судово-медичної експертизи не обмежене в часі. А тепер додасться і час для видачі довідки з суду. Як тут обійтися без зберігання тіла в морзі?" – обурюється екс-зам голови МВС України.

Чи будують нові морги?

За словами представника ритуального дому Андрія Дудника, у Києві достатньо моргів на сьогодні. І, так, нових не будують. В якому стані нинішні? Це вже інше питання.


Представник ритуального дому Андрій Дудник

Підійшовши за кілометр, відчуєте, що там морг. Але, якщо наблизитесь до приватного, не зрозумієте, де перебуваєте: у квартирі, у гостях, чи в морзі. Приватних моргів мало. Ціна утримання тіла в них істотно не відрізняється від ціни в державному морзі,
– говорить Дудник.

Понад 70% померлих в Україні кремують

За словами Павловського, непереповнених кладовищ в Києві немає. Альтернативний варіант – кремація. Але якщо хочете поховати в межах Києва – давайте хабарі муніципальним службам і комунальним конторам. Отака нині процедура.

"У нас зносяться старі кладовища, а на їхніх місцях будуються чи офісно-розважальні заклади, чи будівлі тих самих судів. Пам'ятаєте, як суд побудували на кістках? Просто могили знесли і побудували красиве приміщення суду. Там дійсно діялася чортівня", – говорить експерт.

Дудник інформує, що в державі сьогодні нараховується 35 тисяч місць захоронення. Основна маса – сільські кладовища, де ховають людей в гробах. Інші – міські кладовища. І саме при похованні містян виникають труднощі і нюанси. Основну масу кремують, бо це набагато дешевше.

Але є проблема: тільки в Києві, Харкові та Одесі здійснюють кремацію. Тіла везуть туди з інших міст. Приватних крематоріїв не існує. І нові не будуються. Щоправда, проект із будівництва крематорію в Запоріжжі розглядається,
– додає експерт.

90% у Києві і понад 70% в Україні – саме стільки померлих піддають кремації. 

Источник: TeNews


 
12.03.18 09:36    Просмотров: 7041
 
 
Рейтинг новости  / Голосов: 19
ПлохоОтлично 

Комментарии

+6 sveta hjuyt 12.03.2018 12:20
складається таке враження, що наші депутати пишуть поправки типу: "я зарплату отримую не дарма". Шо не поправка, то психиатрию в країні треба розвивати
+6 Василий Васильев 12.03.2018 12:59
запомните дебила Лозового, его рожу, откуда оно, с какой партии, и не голосуйте за эту партию
0 Анатолий Булочкин 17.03.2018 20:30
Там все одинаковые. Голосуй -не голосуй. всё равно получим х... Ну, думаю, поняли, что все получим.
У нас как у Высоцкого. Настоящих буйных мало, вот и нету вожаков.
В кого пальцем не покажи - жулик!
+2 Ватная палочка 12.03.2018 21:36
Прошу заметить, ни Партии Регионов ни Януковича уже 4 года нет. Это все ваши Блоки Петра, народные фронты, радикальни партии. Так что кушайте не обляпайтесь.
-7 Иван Иванов 13.03.2018 02:41
ты все врешь фейканутое,эти все блоки,фронты,па ртии состоят из тел, которые и при шапкокраде в киселях купались - так що они ваши - рашисткие :P
0 Анатолий Булочкин 17.03.2018 20:28
Ванечка! Тебе ещё не надоело? Причём рашка к нашим свиньям, которые любой ценой в крови по трупам рвутся к корыту?
Скажи честно, зачем трындеть о рашке? У нас своих проблем мало, чтобы ещё решать проблемы рашкостана?
+2 Юлия Начаркина 13.03.2018 12:38
доскакались!!! теперь за морг заплати за вскрытие заплати и налог за суд заплоти!! а ещё нужно найти деньги похоронить человека.Скачите дальше майданутые
+4 Петр Петров 13.03.2018 15:59
было бы смешно, если бы не было так грустно
+3 Анастасия Емельянова 14.03.2018 13:04
Андрей Лозовой? Это не тот 28-летний дебил, который кучу древних святых мощей задекларировал? У него явно фиксация на трупах, ему лечиться надо, а не в раде заседать.
+1 Jhon Konor 15.03.2018 11:27
Алэ мы ж цього гидни! Все для людэй, тилькы влада насэлэння за людэй нэ счытае
0 ЧЕЛОВЕК АДЕКВАТНЫЙ 17.03.2018 06:02
Слава , ой слава, какая слава.....
сугс,сугс,сугс, сугс,сугс,сугс, сугс,.... и так вопить пока не похоронят.
Теперь параллельно с аптеками депутаты будут открывать морги.
Доход бешеный гарантирован!!!
0 Анатолий Булочкин 17.03.2018 20:24
Щоб прискорити поховання, люди даватимуть хабарі суддям, експертам, патологоанатома м. Відкривається широка корупційна нива, на якій коситимуть бабло дуже довго і продуктивно,
– пояснює експерт.
Вот вам руководство к действию.

УВАЖАЕМЫЕ КОММЕНТАТОРЫ!
Комментарии могут оставлять только зарегистрированные пользователи. Редакция веб-сайта не имеет намерений ограничивать свободу слова, но оставляет за собой право удалять высказывания с употреблением нецензурной лексики и оскорблений в адрес авторов материалов. Комментаторы, которые будут допускать в своих комментариях оскорбления по отношению к другим участникам дискуссии, будут забанены модератором без дополнительных предупреждений и объяснений.

Регистрация
Забыли свой пароль?
Забыли свое имя пользователя?


Вход на сайт