легал2
метр+
охрана всб
Элма тур

Поиск по сайту

Металосклад вакула
экодом
альфа мебель2
перлина
кикбоксинг
Важные телефоны
Общая лента Новости в FaceBook
Главная Новости Новости региона Найбільш незахищені суспільні групи отримають доступ до БПД: внесено зміни до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу»

Найбільш незахищені суспільні групи отримають доступ до БПД: внесено зміни до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу»

Соціальна програма Уряду України – система безоплатної правової допомоги, станом на сьогодні налічує близько 125 центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги по всій території України (25 регіональних, а з липня 2015 року – більше 100 місцевих (міжрайонних) центрів). До функцій місцевих центрів входить надання безоплатної первинної правової допомоги (тобто надання правової інформації та консультацій) усім без винятку особам, що звертаються до центрів; надання безоплатної вторинної правової допомоги (здійснення представництва інтересів в судах у цивільних та адміністративних справах) особам, які є суб’єктами такого права (їх перелік закріплений ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»), - зазвичай це малозабезпечені особи, інваліди та інші категорії населення; здійснення прийому документів підчас державної реєстрації громадських формувань; правопросвітницька діяльність на рівні територіальних громад. Враховуючи розташування таких центрів (великі міста, обласні та районні центри), а також те, що люди, котрі потребують безоплатної правової допомоги, здебільшого, - представники соціально вразливих категорій населення, дістатися найближчого місцевого центру аби отримати необхідну правову допомогу громадянам зазвичай складно (як фінансово, так і фізично). Крім того, це особливо актуально й для людей, які проживають у зонах конфлікту, та суміжних із ним територіях. Тому, центри здійснюють низку заходів, які сприяють доступу до безоплатної правової допомоги. Так, це створення та забезпечення постійного функціонування мережі дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги (в основному, вони знаходяться в міських бібліотеках, в яких є комп'ютерні зали); здійснення виїзних прийомів громадян у віддалених районах.

Для того, щоб значно розширити доступ до безоплатної правової допомоги, в рамках реформи територіальних органів Міністерства юстиції України, з вересня 2016 року на всій території України відкрилися більше 400 бюро правової допомоги, що є відокремленими структурними підрозділами місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Так,  на території Донецької області діють 2 місцевих центри у містах Краматорськ та Маріуполь. У вересні цього року відкрилося 16 бюро правової допомоги, що є структурними підрозділами Краматорського місцевого центру та розташовані у крупних містах Донеччини.

Також суттєво підвищується поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги:

§  по-перше, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер;

§  по-друге, особа матиме право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

§  по-третє, інвалід матиме право, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (а не якщо цей розмір є меншим двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, як це було дотепер).

Це стало можливим завдяки тому, що сьогодні Верховна Рада України внесла такі зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (Відомості Верховної Ради України, 2011, № 51, ст. 577):

«У частині першій статті 14:

а) пункт 1 викласти у такій редакції:

«1) особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб – на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону;»;

б) доповнити новими пунктами 2ˡ і 2² такого змісту:

«2ˡ) внутрішньо переміщені особи – на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону;

«2²) громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб, – на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, до моменту отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;»;

в) у пункті 9 слова «на правові послуги, передбачені пунктами 1– 3 частини другої статті 13 цього Закону, стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом» замінити словами «на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону»;

г) доповнити новим пунктом 9ˡ такого змісту:

«9ˡ) особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», – на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, – до моменту прийняття рішення про надання такого статусу;».

Головні завдання бюро правової допомоги – це:

1.Надання безоплатної первинної правової допомоги (надання правових консультацій та інформації)

2. Забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги

3. Забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України (а в подальшому – до всіх державних електронних сервісів)

4. Правопросвітницька діяльність у громадах.

Зокрема, на Донеччині бюро правової допомоги знаходяться у містах: Волноваха, Селидове, Торецьк, Костянтинівка, Дружківка, Лиман, Слов’янськ, Бахмут, Добропілля, Олександрівка, Вугледар, Курахове, Авдіївка, Покровськ, Мангуш, смт.Нікольське (Точний перелік, контактну інформацію, адреси розташування місцевих центрів та бюро правової допомоги Ви можете знайти на офіційному сайті Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій області, або зателефонувавши на Гарячу лінію системи безоплатної правової допомоги України 0 800 213 103 – дзвінки з мобільних та стаціонарних телефонів в межах України – безкоштовні).

Краматорський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м.Краматорськ, вул. Академічна, 20, телефон 099 266 91 62.


 


 
07.01.17 13:51    Просмотров: 5334
 
 
Рейтинг новости  / Голосов: 1
ПлохоОтлично 

УВАЖАЕМЫЕ КОММЕНТАТОРЫ!
Комментарии могут оставлять только зарегистрированные пользователи. Редакция веб-сайта не имеет намерений ограничивать свободу слова, но оставляет за собой право удалять высказывания с употреблением нецензурной лексики и оскорблений в адрес авторов материалов. Комментаторы, которые будут допускать в своих комментариях оскорбления по отношению к другим участникам дискуссии, будут забанены модератором без дополнительных предупреждений и объяснений.

Регистрация
Забыли свой пароль?
Забыли свое имя пользователя?


Вход на сайт